Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. září 2021 Kryštof

Jan Tománek a jeho článek - Máte pravdu-opravdu je to jen sobectví...

23. 07. 2021 14:35:01
Ten pán je režisér, výtvarník a spisovatel. A vyjadřuje se v tomto článku na svém blogu Aktualne.cz blog, ke koronaviru. A vyjadřuje se způsobem pro mne a jistě mnohé, nepřijatelným. Zcela.

No, prosím má na to nárok. Tak jako kdokoliv, jako promovaná pěnice Csáková, jako jistý Volný, jako jistý ekonom Klaus a pár dalších...
Pan režisér v článku tvrdí.
"Sobec je ten kdo nosí roušku, je to zbabělec, který má strach z vlastní smrti a chrání se jen k vůli sobě. Strach o svůj život-živočišný a primárně hysterický strach -pro lidstvo zcela bezvýznamný, nicotný život."
Cynicky úděsná věta. Tománek zcela převrátil pojem "sobectví", sobci tedy jsou ti, kteří podle dobrozdání epidemiologů v podstatě všech zemí světa roušky používají ..moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mne . ..


Zbabělci tedy jsou všichni ti lidé na světě, kteří se zachovali podle dobrozdání lékařů a nařízení svých vlád a roušky nosili, aby nerozšiřovali nákazu ?

Zbabělci byli a jsou tisíce lékařů a zdravotních sester v různých zemích světa, kteří pomáhali a pomáhají za cenu vlastních obětí nemocným a zuboženým v nemocnicích s koronavirem ? Pokud by roušky neměli, pokud by neměli ochranné oděvy, nemocnice ve světě by zcela jistě zkolabovaly. Na koronavirus zemřelo zatím ve světě více než 4 miliony lidí, u nás více než 30 000 a tím jsme se dostali na první místo co do počtu mrtvých k poměru obyvatel jednotlivých zemí. Pokud by se viru ponechal volný průběh bez vakcinace a vnější ochrany, smrt postižených lidí by byla mnohonásobně vyšší.To by asi Tománkovi nevadilo.

Smrt je jenom ukončením "nicotného života zcela bezvýznamného jedince", píše dále Tománek. Nu, přeji vám Tománku ať na koronavirus nezemře vaše matka, či otec, dcera, či někdo z vašich vážených uměleckých přátel. Pokud by někdo z nich zemřel, nazval byste jeho život nicotným a bezvýznamným?

Často se přetřásá slovo "svoboda", právě v souvislosti s koronavirem. Lidé si stěžují, že jim je svoboda, svoboda jedince, svoboda rozhodování, kradena. Ale každá svoboda musí existovat v rámci nějakých pravidel .A pravidla v případě koronaviru a ochrany před ním byla dána, protože byla nutná. A byla dána odborníky, kteří tomu z hlediska svého vzdělání mohou rozumět. V podstatě tak konají všechny státy světa.

Snahu lékařů o omezení pandemie koronaviru nazývá Tománek divadlem altruisticky se tvářících akademiků, která je partou samozvaných sobců, ovlivňující media. To je zcela trestuhodné -píše Tománek -povoláním režisér, výtvarník a spisovatel. Já toto vyjádření považuj za drzost nejvyššího stupně.

Premiér -ekonom Babiš o Vánocích 2020 odmítl lockdown , řekl hlavní epidemioložce, že tomu nerozumí, že bude rozhodovat sám. To nás následně stálo několik tisíc životů...
Pochopitelně-to muselo tak dopadnout, když do vysoce odborných lékařských věcí mluví ekonomové, tak zvaní umělci a lidé z jiných profesí. Buď chtějí být známí na veřejnosti i když o věci nic nevědí a k vyjádření je žene jenom jejich snaha být slyšen a jejich nezkrotitelná ješitnost či touha získat ambice v politice. U jedinců slabých duchem se jim to daří. Moc je nejsilnější afrodisiakum. A nebo jsou hloupí. Často obojí.

Tománek píše, že snaha akademiků-vědců ochránit lidi je projevem falešné morálky a věda je žroutem peněz, které někdo jiný vysolí. Dobrá. Pošleme tedy akademiky, nositele Nobelových cen s falešnou morálkou k lopatě. A Tománkům a podobným expertům na vše, dejme do rukou zkumavky, pipety a odborné knihy, ať zachraňují a bádají tam, kde tomu nerozumějí a nechme se v těchto věcech jimi vézt. Pak ovšem pán Bůh s námi.

Tománek si patrně neuvědomuje, že především věda a pokud se týká lidského bytí, biologická věda, lékařství, parazitologie, epidemiologie, chemie, farmakologie, mikrobiologie, imunobiologie, zemědělství a jiné, posunuje lidstvo kupředu. Bez těchto "akademiků s falešnou morálkou", kteří často na poli získání informací pro pomoc lidem v zajetí smrtelných pandemií riskovali zdraví i život, by byl počet mrtvých mnohonásobně větší.

Jan Evangelista Purkyně dělal na sobě pokusy s digitalisem a jinými rostlinnými drogami, ne proto , aby si polechtal svoji ješitnost, ale aby tímto poznáním posunul lidstvo kupředu a lidem , třeba v budoucnu, pomohl. I když ho to téměř stálo život. A byli další.Knihy Paula de Kruifa mikrobiologa, Axela Muntheho, lékaře, nejsou marné.

Edward Jenner, anglický vesnický lékař, připravil první vakcínu v roce 1796 proti pravým neštovicím, které ještě ve 20.stletí zabily ve světě 300-500 milionů lidí .
Louis Pasteur , francouzský lékař, v roce 1881. objevil a použil vakcínu proti vzeklině a použil ji prvně na sobě.I v současné době je vzteklina bez očkování smrtelná ze 100%.

Malárií ročně onemocní 300 -500 milionů lidí, každé páté dítě umírá. Tuberkulosou, kterou se u nás očkuje od roku 1923, se ročně ve světě nakazí 9 milionů obyvatel a dva miliony umírá. Kdyby neexistovaly vakcíny na celou řadu nemocí a vakcíny neustále nové a upravované, byla by to pro lidstvo apokalypsa.V České republice se v současné době očkují děti osmi druhy vakcín proti různým virovým i bakteriálním chorobám. A toto očkování je povinné, protože je nutné a může chránit člověka před fatálním průběhem nemoci. A o to jde. Pro skutečně lidský stát není žádný jedinec nicotný a jeho život bezvýznamný, Tománku.

Autor: Michael Pálka | pátek 23.7.2021 14:35 | karma článku: 23.59 | přečteno: 805x

Další články blogera

Michael Pálka

Díky za život pane..

Sedím v ordinaci doktora M, mého kolegy z gymnasia, letitého a váženého to pána, který zachraňoval ve svém životě stovky krav a telátek, koňů a hříbátek, prasat a selátek, psů a často i někdy nepředvídatelných rabijáckých kocourů,

6.8.2021 v 10:45 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 477 | Diskuse

Michael Pálka

Přísaha Roberta Šlachty...

Slovo přísaha zavazuje. A to nejen jedince, pokud je to název strany, zavazuje dvojnásobně. Boj proti korupci má zcela zásadní místo v programu této strany.

26.6.2021 v 17:48 | Karma článku: 18.60 | Přečteno: 544 | Diskuse

Michael Pálka

Ještě ke kauze Vrbětice...

Nechám zatím Hamáčka stranou i s jeho cestou-necetou do Ruska.Patrně se toužil podívat na věže Kremlu, stejně jako se dva pracanti z GRU, Baširov a Petrov toužili podívat do Velké Británie ne na Skripala, ale na báně v Salisbury.

17.5.2021 v 17:06 | Karma článku: 16.72 | Přečteno: 652 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Andrea Kostlánová

Velkoadmirál Raeder, anglofob, a anglofil Hitler : "Británie Německu válku nevyhlásí"

Raeder přiměl zamini, aby koncem roku 1939 vyjednalo tajné dohody s Japonskem, se Španělskem a se Stalinem, které německým lodím a ponorkám umožnily využívat japonské, španělské a sovětské přístavy.

17.9.2021 v 20:54 | Karma článku: 5.50 | Přečteno: 156 | Diskuse

Karel Kužel

Národ a jeho zájmy

V předvolebním období se dostává do popředí otázka národních zájmů. Strany se předhánějí v tom, která z nich lépe poslouží našemu národu. Jak vlastně definovat národ a jeho zájmy? Existuje nějaké české specifikum?

17.9.2021 v 17:50 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 149 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Tento týden v EU (2)

Co přinesl letošní projev o stavu Unie? Budeme platit daň z „nezdravých“ potravin? Co je Nový evropský Bauhaus? K čemu má sloužit úřad HERA? O tom a o dalších aktualitách v druhém dílu série „Tento týden v EU“.

17.9.2021 v 15:00 | Karma článku: 16.47 | Přečteno: 262 | Diskuse

Petr Štrompf

Volby jako hráči pokeru. Před hrou každý dělá velká ramena

Korunový mariáš, třeba ten lízaný. Před hrou jen úsměvy, silná slova o soupeřově dovednosti podvádět a celkové napětí, jak hra zase dopadne. Taková je podoba českých svobodných voleb.

17.9.2021 v 8:40 | Karma článku: 7.91 | Přečteno: 163 | Diskuse

Vladislav Svoboda

II. republika

Jestli bychom se měli jako Češi, Moravané, Slezané za něco stydět, tak by to určitě mělo být období II. republiky. Opět se ukázalo, že ti co nejvíc řvou o vlastenectví jsou povětšinou největší škůdci.

17.9.2021 v 8:21 | Karma článku: 15.94 | Přečteno: 414 | Diskuse
Počet článků 260 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1042
Kverulant a nespokojenec, už dosti starý na to, aby se na dění kolem sebe díval z nadhledu věčnosti....někdy se to daří, mnohdy ne.

Najdete na iDNES.cz